رشت-هویت گیلان:رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان گفت:اورژانس گیلان درفروردین ماه سالجاری(1 فروردین ماه لغایت 29 فروردین 1400 ) به 8739 مصدوم و بیمار اورژانسی امداد رسانی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛دکتر پیمان اسدی در تشریح این خبر اظهار داشت: از این بین ۷۳۵۷ مورد غیر تصادفی و ۱۳۸۲ مورد مربوط به ماموریتهای تصادفی بوده است و در مجموع ۴۴۱۴ نفر از بیماران و مصدومان در بیمارستان های استان بستری شده اند.

 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان همچنین تعداد ماموریت های مشکوک به کووید ۱۹ در استان گیلان را در این مدت ۶۳۸ مورد عنوان کرد.

 

وی با اشاره به این نکته که اورژانس ۱۱۵گیلان در روزهای اخیر پرکارترین روزهای خود را پشت سر میگذارد افزود: میزان تماس هایی با مرکز اورژانس گیلان برقرار شده است در این مدت ۱۰۴۷۲ مورد بوده است.

 

دکتر پیمان اسدی در پایان یادآورشد: مردم با رعایت پروتکل های ارائه شده از سوی ستاد مقابله با کرونا می توانند از خود و خانواده خود در برابر مبتلا شدن به این ویروس خطرناک محافظت نمایند.

 

گفتنی است: اورژانس ۱۱۵ گیلان با دارا بودن ۵۴۱ پرسنل مجرب ، مجهز به ۶۷ پایگاه شهری و جاده ای، ۱۳۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس، ۱ دستگاه بالگرد و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس می باشد.