رشت-هویت گیلان:فرمانده انتظامي استان گیلان از کشف انبار احتکار 30 تن و 666 كيلوگرمي روغن خوراكي در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛سردار عزیزاله ملکی هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام مالی کشور قلمداد کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی در برخورد با احتکار، قاچاق کالا و فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

 

وی در ادامه گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای برخورد با محتکران پس از اقدامات همه جانبه از احتکار مقدار زیادی روغن خوراکی در شهرستان رشت مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

 

فرمانده انتظامی استان گیلان به شناسایی انبار احتکار مورد نظر پس از تحقیقات نامحسوس صورت گرفته اشاره کرد و افزود: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی به همراه نماینده سازمان صمت به این مکان اعزام شدند.

 

این مقام ارشد انتظامی از کشف ۳۰ تن و ۶۶۶ کیلوگرم روغن خوراکی احتکار شده از این مکان خبر داد و اذعان داشت: در این راستا متهم ۴۸ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

 

سردار ملکی تصریح کرد: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۴ میلیارد ریال برآورد کردند.

 

وی در پایان با تاکید بر اینکه مبارزه با احتکار از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است و پلیس با قاطعیت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در بازار برخورد می‌کند از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از احتکار و قاچاق کالا یا هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.