رشت-هویت گیلان:در سالی که از جانب مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها نام‌گذاری شده است، شرکت گاز استان گیلان با برنامه ریزی مدون در حال گازرسانی به مناطق باقیمانده در استان گیلان و همچنین گازدار نمودن منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ضمن تبریک نوروز به بیان اهداف شرکت گاز استان در سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: اهداف کلی این شرکت در سال جدید که مزین به شعار تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها است، گازرسانی به مناطق باقیمانده، سهولت دسترسی و گسترش خدمات کیفی برای جلب رضایتمندی حداکثری مردم شریف استان می باشد.

 

وی درخصوص گازرسانی به منطقه سیستان بیان کرد: با توجه به اتمام گازرسانی به شهرهای گیلان و اجرای موفقیت آمیز گازرسانی به روستاهای استان در قالب پروژه بند «ق» و همچنین به علت توانمندی و تجربه کارکنان این شرکت، شرکت ملی گاز ایران، گاز گیلان را به عنوان استان معین برای گازرسانی به منطقه سیستان انتخاب نمود و هم اکنون عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام می باشد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: هم اکنون عملیات گازرسانی به شهرستان زابل و شهرهای محمدآباد، زهک، ادیمی و دوست محمد در حال انجام بوده و تاکنون بالغ بر ۲۳۰ کیلومتر شبکه گذاری گاز در این شهرها اجرا شده است و در ادامه عملیات نصب علمک در مناطق مذکور انجام می شود.

 

حسین اکبر اظهار داشت: برای اجرای هرچه بهتر گازرسانی به منطقه سیستان، جلسات کنترل پروژه بصورت مستمر در شرکت گاز استان و همچنین به صورت ویدئوکنفرانسی با مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت ملی گاز برگزار شده و علاوه بر این مهندسین و کارشناسان شرکت طی ارتباط با ادارات و سازمان های منطقه سیستان، روند حقوقی اجرای پروژه ها نظیر انجام استعلام ها و دریافت مجوزها، تنظیم صورتجلسات واگذاری زمین و … را در کم‌ترین زمان ممکن به انجام می رسانند.

 

وی در پایان خاطرنشان ساخت: مشارکت در کار گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان در راستای سیاست مسئولیت های اجتماعی شرکت نیز قابل تعریف است و امیدوارم تا گاز طبیعی همانند استان گیلان در منطقه سیستان و همه مناطق استان سیستان و بلوچستان موجب آسایش و رفاه عموم مردم عزیز آن دیار گردد.