رشت-هویت گیلان:رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص پیشگیری از سرقت تلفن همراه در معابر به شهروندان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان ؛ سرهنگ علیرضا حدادی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی برای پیشگیری از وقوع جرایم اظهار داشت: توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس در جلوگیری از وقوع بسیاری از جرایم به خصوص سرقت نقش مؤثری دارد.

 

وی در ادامه در خصوص پیشگیری از سرقت تلفن همراه در معابر گفت: در صورتی که افرادی تحت عنوان مامور به شهروندان مراجعه می‌کنند باید قبل از رویت کارت شناسایی از ارائه تلفن همراه، کیف و لوازم شخصی و یا هرگونه اطلاعات به آنها جدا خودداری شود.

 

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه شهروندان همواره باید مراقب افراد شیاد باشند تصریح کرد: والدین از در اختیار قرار دادن گوشی تلفن همراه گران‌قیمت به نوجوانان در معابر خودداری کنند.

 

این مقام انتظامی اذعان داشت: چنانچه شهروندان با وقوع سرقت و یا افراد مشکوک و مامورنما مواجه شدند، ضمن به ذهن سپردن چهره و یادداشت ارقام پلاک وسایل نقلیه آنها، مراتب را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و یا با مراجعه حضوری به نزدیکترین مرجع انتظامی، اطلاع‌رسانی کنند.

 

سرهنگ حدادی تصریح کرد: شهروندان سریال گوشی همراه خود را پس از خریداری در محل مناسب یادداشت تا در مواقع ضروری از آن بهره‌برداری کنند.

 

وی در پایان عدم رعایت نکات ایمنی را مهمترین عامل سوء استفاده سارقان عنوان کرد و افزود: مبارزه با سارقان و پیشگیری از وقوع سرقت، مهمترین وظیفه و اولویت کاری نیروی انتظامی است.