رشت-هویت گیلان:رئيس پليس راه استان از آمادگی کامل پلیس با برای تسهیل و روانسازی ترافیک در روز طبیعت خبر داد و گفت: 78 تیم گشت پلیس راه در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان ؛ سرهنگ جاور صفاری با اشاره به روز طبیعت و تقارن آن با آخرین روز از تعطیلات نوروزی اظهار داشت: پلیس راه استان برای کنترل و روانسازی ترافیک در این روز آمادگی کامل داشته و در سطح محورهای مواصلاتی گیلان حضور دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه که رانندگان باید از انجام رفتارهای پرخطر و سبقت‌های غیرمجاز در جاده‌‌ها به‌ ویژه در محورهای روستایی و فرعی پرهیز کنند تصریح کرد: مسافرانی که در محورهای روستایی و فرعی تردد دارند باید توجه بیشتری به مسافرت ایمن در این محورها داشته باشند.

 

رئیس پلیس راه استان گیلان خاطرنشان کرد: رانندگان در مسیر بازگشت، باید ممنوعیت‌های لحاظ شده را رعایت کرده و از توقف در حاشیه معابر و حریم‌های فاقد ایمنی مسیرها خودداری کنند.

 

این مقام انتظامی با بیان اینکه رانندگان باید در مسیرهای پرترافیک صبر و حوصله داشته باشند و از عجله و شتاب خودداری کنند تصریح کرد: رانندگان از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

 

سرهنگ صفاری اذعان داشت: در صورت وقوع تصادفات خسارتی بلافاصله سرنشینان را از محل حادثه دور کرده و پس از آن اگر خودروهای خسارت دیده قابل حرکت بودند، آنها را از مسیر سواره‌رو به شانه خاکی سمت راست منتقل و اگر قابل جابجایی نیستند با نصب مثلث شبرنگ در فاصله ایمن، نسبت به هشدارهای لازم به خودروهای در حال تردد برای جلوگیری از تصادفات بعدی اقدام کنند.

 

وی خستگی و خواب آلودگی را مهمترین علت وقوع تصادفات جاده‌ای قلمداد کرد و گفت: به رانندگان توصیه می‌شود تا در طول سفر به ازای هر ۲ ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

 

رئیس پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه به مسافران نوروزی توصیه می‌‎شود تا از سفر کردن هنگام شب خودداری کنند ابراز داشت: شهروندان برای سفر ایمن و مطمئن می‌توانند زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.

 

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به تمهیدات پلیس برای روز ۱۳ فروردین گفت: پلیس راه استان گیلان در روز طبیعت با حضور ۷۸ تیم گشت محسوس و نامحسوس خودرویی و موتوری در سطح استان، اقدام به کنترل تردد و روانسازی ترافیک معابر می‌کند.