رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: کارکنان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی یک سال اخیرسال سختی را پشت سر گذاشته اند ، گیلانیان به منظورهمدلی با کادر بهداشت و درمان از سفر کردن بپرهیزید.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه کارکنان بهداشت و درمان طی یک سال اخیرسال سختی را پشت سر گذاشته اند، اظهار داشت : کادر بهداشت و درمان در طی یک سال اخیر ثابت کردند که برای حفظ سلامت مردم و مبارزه با همه گیری کووید ۱۹ ، تا پای جان ایستاده اند .

 

وی با بیان اینکه اصلی ترین راه مقابله با ویروس کرونا ، قطع زنجیره انتقال آن است، از گیلانیان خواست به منظورهمدلی با کادر بهداشت و درمان از سفر کردن بپرهیزید.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی تنها راهی است که می توان با آن به سلامتی جامعه دست یافت بنابراین از مردم می خواهیم همانند سال گذشته از شرکت در دورهمی و هرگونه تجمع به شدت پرهیز نمایند.

 

دکتر حیدرزاده در ادامه با تاکید بر اینکه سفر و دید و بازدید نوروزی دو عامل گسترش شیوع کرونا می باشد، استفاده از فضای مجازی را بهترین روش جایگزین دید و بازدیدها عنوان کرد و گفت: بهترین روش برای انجام خریدها مراجعه به فروشگاه های اینترنتی است و این اقدام موجب کاهش قابل ملاحظه ترددها و شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

 

وی، با اشاره به اینکه تشدید نظارت تیم های بهداشتی دانشگاه از ۲۰ اسفند ۹۹ در استان گیلان آغاز شده است، اظهار داشت: یک صد تیم متشکل از بازرسان بهداشت روزانه بر اماکن ، اصناف و بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت می کنند.

 

دکتر حیدرزاده در خاتمه از آماده باش تمامی واحدهای بهداشتی منتخب در طول ایام نوروز خبر داد و گفت : خدمات بهداشتی به ویژه بیماریابی ، مراقبت از مبتلایان کرونا ویروس ، رهگیری اطرافیان بیمار در دستور کار مراکز بهداشتی قرار دارد و در طول تعطیلات نیز مراکز بهداشتی منتخب آماده خدمت رسانی به مردم استان می باشند.