رشت-هویت گیلان:معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشدید نظارت بر عرضه محصولات خوراکی خبر داد و گفت: کارشناسان اداره نظارت از ۲۸ اسفند ماه سال ۹۹ طرح تشدید نظارت‌های نوروزی را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا)؛ سید مهدی موسوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشدید نظارت بر عرضه محصولات خوراکی، آشامیدنی و بهداشتی در سطح عرضه محصولات خبر داد و گفت: کارشناسان اداره نظارت بر محصولات فوق از ۲۸ اسفند ماه سال ۹۹ طرح تشدید نظارت‌های نوروزی را آغاز کردند.

 

به گفته معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت اجرای این طرح از سامانه ارزیابی نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (audit) استفاده می‌شود و بازرسان ضمن بازدید از مراکز عرضه محصولات در صورت مشاهده عدم انطباق مشخصات محصول غیرمنطبق را به‌صورت آنلاین در سامانه ثبت و اقدامات قانونی انجام می‌شود و این طرح تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد.

 

همچنین با توجه به هماهنگی‌های انجام شده در جهت نظارت و اجرای دقیق دستورالعمل‌ها در واحدهای داروخانه توسط اعضای موسس طی روزهای ۲۷،۲۸ و ۲۹ اسفند ماه سال جاری کارشناسان واحد نظارت دارو معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تسلیم و تحویل دستورالعمل خواستار اجرای دقیق قوانین شد.

 

بنابر اعلام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌منظور نظارت مستمر بر چرخه کالاهای سلامت‌محور، حفظ آرامش و حقوق سلامت شهروندان، کارشناسان آن معاونت براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت اقدام به تشدید بازرسی‌های بر تمامی مراحل تولید، توزیع و عرضه کالاهای سلامت محور کرده است.

 

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تشدید بازرسی‌ها علاوه بر پایش‌های معمول که از هشتم آذر ماه سال جاری اجرایی شده است خبر داد و عنوان شد که در این طرح ۶۴ دانشگاه در سراسر کشور شرکت کردند.

 

لازم به ذکر است؛ که از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همراه ۲۶ دانشگاه تجلیل به‌عمل آمد البته در طی سال ۹۹، حدود ۳۰۰۰ فقره بازرسی از واحدهای مختلف در سطح استان انجام شده است.

 

گفتنی است؛ محمد رضا شانه‌ساز ریاست سازمان غذا و دارو ضمن ارسال پیام تبریک سال نو خواستار هماهنگی و تعامل بیش از پیش داروسازان جهت ارتقاء کمی و کیفی در ارائه خدمات به مردم شد.